Egiptas

E-kaina.lt

Lankytinos vietos Egipte

Lankytinos vietos Egipte

Gizos piramidės

Kitaip dar vadinamos Gizos nekropoliu, stovi Gizos plynaukštėje, netoli Egipto sostinės Kairo. Piramidės pastatytos šalia Nilo ir nuo senojo Gizos miesto yra nutolę apie 8 km. Cheopso piramidė yra didžiausia. Ši piramidė yra laikoma vieninteliu iki šių laikų išlikusiu senojo pasaulio stebuklu.

Didysis Gizos sfinksas

Yra gulinčio liūto su žmogaus galva skulptūra, pastatyta Gizos plynaukštėje Nilo vakariniame krante. Ši monolitinė skulptūra yra didžiausia pasaulyje. Jos ilgis – 73,5m., plotis – 6m., aukštis – 20m. Skulptūra taip pat yra laikoma kaip seniausiai žinoma monumentali skulptūra. Sfinkso amžius datuojamas III tūkstantmečiu prieš Kristų.

sfinksas

Hačepsutos laidojimo šventykla

Karalienės Hačepsutos šventykla VII a. buvo pavadinta al Deir al Bahri pagal toje apylinkėje buvusio koptų vienuolyno pavadinimą.
Deir al Bahri šventykla pastatyta iš kalkakmenio. Jos eksterjere pirmą kartą architektūros istorijoje buvo panaudota skulptūra. Manoma, kad šventykloje galėjo būti net 200 Hačepsutos ir dievo Amono statulų. Šventyklos viduje grindys išklotos aukso plokštėmis.

hačepsuto šventykla

Ras Mohammed draustinis

Tai povandeninio Raudonosios jūros pasaulio draustinis, esantis 18 km nuo Šarm El Šeicho kurorto. Šis parkas garsėja koralų, floros ir faunos įvairove. Parkas yra įtrauktas į UNESCO organizacijos saugomų objektų sąrašą

ras-mohammed-draustinis